لباس

راهنمای استفاده از جواهرات و اکسسوری مردانه

می توان گفت که وقتی حرف از جواهرات مردانه می شود اشتباه در آن به سادگی صورت می گیرد. برای مثال یک مرد می تواند با انداختن یک گردن بند شبیه به توچینز شد و یا با یک حلقه شبیه به گادفادر.

وقتی حرف از جواهرات مردانه می شود منظور ما همه اکسسوری هاییست که یک مرد استفاده می کند و شامل ساعت های مچی، دستبندها، حلقه ها و انگشترها، گیره کراوات، گردن بند، دکمه سرآستین و حتی گوشواره ها هستند. اما سوال این جاست که آیا باید همه این ها را با هم استفاده کرد؟ احتمالا نه. در ادامه مطلب در مورد همه این اکسسوری ها و جواهرات صحبت خواهیم کرد.

ساعت های مچی

راهنمای استفاده از جواهرات و اکسسوری مردانه

ساعت مچی بهترین چیز برای شروع است زیرا در بین آقایان استفاده از ساعت ها بسیار رایج هستند. یادتان باشد که اندازه بند ساعت را به اندازه مچ تان تنظیم کنید تا بهترین نما و کارایی را برای تان داشته باشد و باعث اذیت تان نشود. یک ساعت مچی با بند چرم برای ست کردن با هر موقعیت و استایلی از کژوال گرفته تا رسمی مناسب است در حالی که بند های فلزی ساعت ها برای استایل ها و موقعیت های رسمی ظاهر بهتری دارند.

دستبند

راهنمای استفاده از جواهرات و اکسسوری مردانه

چون دستبند ها کوچک هستند و آسان استفاده می شوند، زیاده روی کردن با آن ها به راحتی صورت می گیرد. وقتی صحبت از دستبند آقایان می شود تعداد کم هم زیاد است. نوع دستبند هایی که می خواهید دست تان کنید را با ساعت تان هماهنگ کنید. دستبندهای چرمی یا چوبی بهترین انتخاب دستبند برای یک مرد با استایل رسمی و غیر رسمی و کژوال است. یادتان باشد رنگ های دستبند ها باید مکمل یکدیگر باشند و با هم تفاوت زیادی نداشته باشند. دستبند های فلزی برای سبک های رسمی هستند که بهترین کار این است که آن ها را با ساعت تان ست کنید.

انگشترها و حلقه ها

راهنمای استفاده از جواهرات و اکسسوری مردانه

به طور سنتی هر زمان به انگشتر و حلقه مردانه فکر می کنیم، حلقه ازدواج اولین چیزیست که به فکر مان می رسد اما نباید در تعداد آن ها زیاده روی کرد. توصیه ما حداکثر تعداد انگشتر و حلقه برای یک مرد ۲ تا ۳ تاست. از آنجایی که بیشتر انگشتر ها فلزی هستند بهتر است با دیگر اکسسوری ها مانند گردن بند ست شوند. اگر هم استایل کژوال دارید استفاده از انگشتر های چوبی و جنس های دیگر قابل قبول خواهد بود.

گردن بند

راهنمای استفاده از جواهرات و اکسسوری مردانه

مانند هر اکسسوری دیگر باز هم توصیه ما این است که در این مورد هم زیاده روی نکنید. نه در تعداد آن ها و نه در اندازه گردن بند. بهترین کار این است که گردن بند تان را زیر پیراهن تان نگه دارید و حتی وقتی تی شرت می پوشید بگذارید تنها بند گردن بند تان دید داشته باشد. حداکثر از دو گردن بند به طور هم زمان استفاده کنید.

گیره کراوات

راهنمای استفاده از جواهرات و اکسسوری مردانه

یک گیره کراوات هم کرابردی و هم به روز است. اول این که یک گیره کراوات می تواند کراوات شما را مرتب و صاف روی پیراهن تان نگه دارد و هم زیبایی و شکی را به استایل شما هدیه دهد. وقتی از این اکسسوری استفاده می کنید حواس تان به اندازه و جای مناسب نصب آن باشید. این گیره باید بین دکمه سوم و چهارم پیراهن تان از روی کراوات به لبه پیراهن تان وصل شود تا وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهد.

دکمه سرآستین

راهنمای استفاده از جواهرات و اکسسوری مردانه

دکمه های سرآستین معمولا برای شرایط خیلی رسمی به کار می روند. این اکسسوری در شکل های بسیار مختلف قابل تهیه هستند و می توان آن ها را با دیگر اکسسوری ها به راحتی ست کرد و یا حتی آن ها را به صورت ست خرید. برای مراسم ها و موقعیت های بسیار رسمی از انواع ساده و کوچک آن استفاده کنید و بقیه انواع آن را بگذارید برای بقیه زمان ها.

و در آخر

در استفاده از جواهرات مردانه احتیاط کنید و هرگز همه را با هم استفاده نکنید. این را همیشه به یاد داشته باشید که در این موضوع کم ترین تعداد هم زیاد هستند و خیلی به چشم می آیند. پس هرگز در استفاده از اکسسوری ها و جواهرات مردانه زیاده روی نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *